Nejčastější otázky

Dostáváme od vás spoustu otázek, jak používat colostrum? Jak jej dávkovat? Jak brát během nemoci a jak v období prevence? Pokusíme se odpovědět na všechny tyto otázky. Pokud jste přecejen nenašli to, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat.

 • Co je colostrum?

  První potravou pro novorozené savce je mateřské mléko, nebo spíše colostrum (mlezivo). Jedná se o přírodní produkt vznikající v těle matek savců v posledním období těhotenství a několik desítek hodin po porodu, který poskytuje podporu imunitnímu systému a celému organismu.

  Složení colostra je impozantní. Obsahuje více než 250 bioaktivních látek, které mají obrovský dopad na správné fungování imunitního a trávicího systému. Systematické používání colostra ve formě doplňků stravy udržuje a posiluje imunitu, obnovuje vitalitu a rovnováhu těla.

  Za jeho hlavní, zdraví podporující vlastnosti, jsou především zodpovědné imunoglobuliny, laktoferrin, lysozym, laktoperoxidasa a laktalbumin. Neméně důležité jsou syrovátkové a kaseinové proteiny bohaté na exogenní aminokyseliny.

  Colostrum je také plné vitamínů ve snadno vstřebatelné formě, mezi které patří vitaminy A, C, E, B1, B2, B6 , a také minerálů - např. vápnik, hořčík, fosfor, draslík a sodík. Mlezivo také obsahuje minerální látky ve formě vápníku, hořčíku, fosforu, draslíku a sodíku.
 • Co určuje kvalitu colostra?

 • Kdo může používat colostrum?

 • Kdy používat doplňky stravy Colostrum Colvia?

 • Je možné dát k užívání kolostrum v tobolkách malým dětem, které mají problém s polykáním tablet a tobolek?

 • Je možné užívat Colostrum při alergii na mléko a mléčné produkty?

 • Může kolostrum pomoci při střevních problémech a vředové chorobě žaludku?

 • Jak působí růstové faktory obsažené v colostru? Mohou mít aktivní sportovci problémy z pohledu nepovoleného dopingu?

 • Jak upravit obvyklé dávkování (2 tobolky denně) v případě potřeby?

 • Je nutné upravit dávkování colostra u malých dětí?

 • Proč je doporučená doba užívání jiná v případě alergií a z čeho toto doporučení vychází?

TO PRAVÉ A JEDINEČNÉ

COLOSTRUM OD COLVIE

Colostrum je tvořeno v těle matky savců v posledních dnech před porodem a v prvních dnech (až 72 hodin) po porodu. Colostrum je jedinečná velmi hodnotná potravina, protože reguluje práci trávicího traktu a imunitního systému mladého organismu, a tak ho připravuje pro další život.

Colostrum je potravina obsahující více než 250 biologicky aktivních látek. Spotřeba colostra každým novorozeným savcem (včetně člověka) umožňuje správné zahájení zrání a následné fungování imunitního systému. Podporuje mnoho dalších důležitých funkcí těla, včetně správného složení střevní probiotické mikroflóry. Díky obrovské podobnosti účinných látek v bovinním kolostru s jejich lidskými protějšky, je plně účinné a stejně jako kravské mléko bezpečné pro člověka.

COLOSTRUM

PŘÍNOSY PRO ZDRAVÍ

Složení colostra a význam jeho jednotlivých složek v regulaci na systémové úrovni, jakož i jeho účinky na lokální účinky sliznice a kůži, byly podrobně popsány. Mezi hlavní účinky colostra patří: posílení a regulace imunitního systému, stejně jako zrání a regenerace tkání.

Těchto účinků je dosaženo působením hormonů, cytokinů, enzymů, imunoglobulinů a dalších aktivních polypeptidů, derivátů nukleových kyselin a aminokyselin přítomných v colostru. Představujeme výzkum, který potvrzuje účinek Colostrum Bovinum.

 • BUDOVÁNÍ AUTOIMUNITY
 • PODPORA PŘI ONEMOCNENÍ A NACHLAZENÍ
 • NAPOMÁHÁNÍ PŘEKONÁVÁNÍ INFEKCÍ
 • OCHRANA PROTI VETŠINĚ DRUHŮ ALERGIÍ
 • REGENERACE VYČERPANÉHO ORGANISMU
 • PRO ÚPRAVU ZAŽÍVÁNÍ A PŘI PORUCHÁCH TRÁVENÍ
 • ODDALOVÁNÍ PROJEVU STÁRNUTÍ
 • A MNOHEM VÍCE...

BÍLKOVINY

Bílkoviny, nebo-li proteiny, jsou základem každého organismu. Plní v něm funkce stavební, řídící i ochranné a obranné, proto je potřeba mít jich dostatek pro správné fungování celého těla.

VITAMÍNY A MINERÁLY

Kolostrum je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, které mají významný dopad na podporu procesů zprostředkovaných ostatními biologicky aktivními látkami obsaženými v kolostru.

PŘIDANÉ AKTIVNÍ LÁTKY

Doplňky stravy od Colvie jsou obohaceny také o probitotika, vitamíny D a K2, betaglukan nebo také kurkumín. V nabídce máme také mléčnou výživu v prášku a kvalitní kosmetiku s colostrem.

100%
PŘÍRODNÍ PRODUKT
250+
AKTIVNÍCH SLOŽEK COLOSTRA
2 000+
LET TRVÁNÍ HISTORIE COLOSTRA
BUDOUCNOST

BOHATSTVÍ PŘÍRODY

SLOŽENÍ COLOSTRA

Colostrum (mlezivo) je přírodní produkt vznikající v těle matek savců v posledním období těhotenství a několik desítek hodin po porodu, kdy se postupně promění ve zralé mléko. Nejdůležitějším rozdílem mezi colostrem a mlékem je vysoký obsah biologicky účinných látek, zejména proteinů, vitaminů a minerálních soli. Celkově mlezivo obsahuje asi 250 různých složek. Jejich podobnost mezi jednotlivými druhy savců je významná a homologie proteinů nalezených u hovězího kolostra k těm, které obsahuje lidské colostrum je, alespoň pokud jde o faktory nejvíce biologicky aktivní, velmi vysoká.

Hlavní účinky colostra jsou: posílení a regulace imunitního systému, stejně jako zrání a regenerace tkání. Těchto účinků je dosaženo působením: hormonů, cytokinů, růstových faktorů, enzymů, imunoglobulinů a další aktivních polypeptidů, derivátů nukleových kyselin a aminokyselin, které jsou v něm obsaženy.

 • Bílkoviny
 • Tuky
 • Laktóza
 • Ostatní
Colostrum je přírodním komplexem více než 250 doposud známých aktivních složek 

ČESKÝ PRODUKT

S HRDOSTÍ VYROBENO
V ČESKÉ REPUBLICE

Colvia je ryze česká společnost, která garantuje kvalitní, účinné a zdraví bezpečné produkty. 

cesky vyrobek

Nabídka

Naše produkty

DOPLŇKY STRAVY

DOPLŇKY STRAVY

Přírodní doplňky stravy s čistým colostrem, ale také s přídavky a vitamíny.

nakupujte
KOSMETIKA

Kosmetika

Vysoce kvalitní kosmetika s colostrem pro péči o celé Vaše tělo.

nakupujte
DĚTSKÁ VÝŽIVA

Dětská výživa

Sušená mléčná výživa s colostrem v prášku, ať už pro novorozence,kojence nebo pro větší děti.

nakupujte